Актуелно
Почетна / Хроника / Безживотно женско тело извадено од Пчиња (фото)

Безживотно женско тело извадено од Пчиња (фото)

Скопските пожарникари извадија безживотно тело на давеничка од реката Пчиња.

„Техничка Интервенција, вадење на давеничка во р.Пчиња- Катланово. Непристапноста и сложениот терен ја отежнуваа работата, на крајот безживотното тело од реката беше извадено“, информираат тие.

Техничка Интервенција вадење на давеничка во р.Пчиња- Катланово непристапноста и сложениот терен ја отежнуваа…

Публикувахте от Пожарна Скопје в Сряда, 12 август 2020 г.

loading...