Богојески: Потребна е владина програма која ќе ги задржи младите во Крушево

од Vladimir Zorba

Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тука. Крушево е иселено и осиромашено. Потребна е владина програма која ќе ги задржи младите овде, изјави денеска кандидатот за пратеник од платформата „Македонски концепт“ Петар Богојески од Крушево.

Носителот на ИЕ 5 Стево Насковски, пак, порача дека Крушево треба да биде прогласено за град музеј и лулка на развојот на алтернативниот туризам во земјава.

loading...

Слични содржини