Четири лица претепале 17-годишен кавадарчанец

од Берта Китинска

СВР Штип поднесе кривична пријава против четири лица.

-Поднесени се  кривични пријави Д.М.(29), А.М.(19), Д.М.(24), Л.Т.(18) и уште едeн 17-годишник, сите од Штип, поради тоа што на 18.09.2019 околу 23.30 часот, пријавените во Штип физички нападнале 17-годишник од Кавадарци, велат од полицијата.

loading...

Слични содржини