Еве како се однесуваат хороскопските знаци по раскинувањето

од Stefanija Kuzmanovska

Ниту еден пар не ја прекинува врската на ист начин, а астролозите тврдат дека хороскопските знаци се однесуваат поинаку по раскинувањето. Проверете што е карактеристично за вашиот хороскопски знак.

Овен

Овните честопати изненадно раскинуваат, но молат за прошка три месеци подоцна.

Бик

Тој веднаш го менува статусот на Фејсбук во „слободен“ и ги блокира пораките на поранешниот партнер.

Близнаци

Наоѓа нова љубов, а потоа инсистира на фактот дека никогаш не сте биле заедно.

Рак

Станува најдобар пријател со родителот на поранешниот партнер.

Лав

Тој веднаш ги фрла сите работи на својот поранешен партнер низ прозорецот.

Девица

Ги врти сите свои пријатели против поранешниот.

Вага

Вели дека е готово, но потоа сфаќа дека не го сака тоа.

Скорпија

Прво, ги дупнува гумите на автомобилот, а потоа тајно демне зад аголот.

Стрелец

Предлага отворена врска.

Јарец

Тој прифаќа шестмесечна работа на оддалечен остров за да биде што подалеку од неговиот поранешен.

Водолија

„Би сакал да останеме пријатели…“

Риби

Ве обвинува вас и ќе направи се за да се чувствувате лошо за сè што се случило.

Слични содржини