Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Француската модна куќа со парфем кој чини колку автомобил

Француската модна куќа со парфем кој чини колку автомобил

Парфемот Santal Royal од линијата Absolus d’Orient на модната куќа „Герлан“ веќе пет години може да се најде на полиците во парфимериите и е еден од најпродаваните во таа линија.

Се работи за комбинација од ноти на бели цвеќиња, нероли, јасмин, како и кожа и мошус. Со својата трајност и впечатлив мирис, овој парфем веќе може да се рангира во легендарни.

Во таа чест, од „Герлан“ изработија специјално сино шише, декорирано со златни симболи и написи. Ќе бидат произведени само 22 вакви шишенца, а цената на едно шише од еден литар парфем чини 10.000 евра.

loading...