Хороскопски знаци кои обожаваат паралелни врски!

од Stefanija Kuzmanovska

Без оглед на тоа колку труд вложувате во вашата емотивна врска, ако еден од партнерите бара полигамија, работите може да станат исклучително тешки. Ова се хороскопските знаци кои сакаат паралелни врски!

Ова се петте хороскопски знаци кои се најмногу склони кон полигамни врски:

Овен

Тие често веруваат дека тревата е секогаш позелена од другата страна на оградата и имаат тенденција да бидат прилично несигурни. Ова сугерира дека дури и ако сте среќни во вашиот сегашен брак или врска, на крајот ќе залутате и ќе го убедите вашиот партнер барем да користи апликација за запознавање за да запознава други луѓе за да можете да се препуштите на полигамијата.

Водолија

Водолиите често не можат да ги изневерат своите партнери, но угнетувачката природа на моногамијата може да ги наведе да се однесуваат на овој начин бидејќи луѓето со овој сончев знак мора постојано да запознаваат нови луѓе. Како резултат на тоа, тие можат да бидат привлечени од некој на нивниот профил на социјалните мрежи за длабок разговор бидејќи ја ценат интелигенцијата, а потоа брзо преминуваат од разговор во прељуба.

Лав

Дури и храбрите Лавови се плашат од конфликти и тешкотии во бракот и врската, бидејќи не сакаат да водат непријатни разговори. Толку често остануваат сами и неразбрани. Затоа, тие би можеле да се поврзат со стари пријатели или да запознаат некој нов за да можат да разговараат за работи надвор од бракот и емоционалната врска и да добијат поголема важност. И ова може да резултира со паѓање во повеќе врски паралелно.

Јарец

Јарците секогаш бараат стабилност, среќа и поддршка кај партнерот. Во брак или сериозна врска се трудат да извлечат што повеќе од својот брачен другар. Тие се повеќе склони кон изневерување, бидејќи може да им биде тешко целосно да се посветат, па се чувствуваат задушено со еден партнер.

Близнаци

Близнаците се прилагодливи и опуштени луѓе. Тие се живи и сакаат да комуницираат со другите. Но, тие бараат 24-часовно внимание, а ако не сте во можност да го обезбедите, веројатно ќе го побараат на друго место бидејќи имаат многу опции за успешен љубовен живот.

Слични содржини