Хороскопски знаци кои НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ ЕДЕН СО ДРУГ

од Vladimir Zorba

Некои знаци на Зодијакот едноставно не се согласуваат, па дури и не можат да се поднесат еден со друг!

Еве за кои се работи:

Близнаци и Близнаци

Ова е еден знак што тешко може да „сам со себе“. Тие носат две личности во нив и постојано одат меѓу нормалноста и лудилото. Кога имате два Близнаци, пред вас има две можни ситуации – тие или ќе бидат најдобри пријатели или најлоши непријатели. Тие немаат златна средина.

Шкорпија и Водолија

Водолиите се сметаат за опуштени, слободоумни и малку чудн, а на Скорпиите не им се допаѓа тоа. Нивната нетрпеливост е меѓусебна и Водолиите подеднакво не можат да ја поднесат Шкорпијата.

Вага и Овен

Вагите имаат „глава во облаците“ и во нивниот свет сè е убаво и во рамнотежа. Тука се јавува судир на светови, бидејќи Вагата е знак што сака да го одржи мирот, а Овенот е тврдоглав и секогаш мора да биде во право. Иако тие често се непријатели, тие сепак се почитуваат едни со други затоа што се разбираат на начин на кој другите знаци не можат да сфатат.

Лав и Бик

Иако Лавот и Бикот можат да имаат добра љубовна врска, бидејќи спротивностите се привлекуваат, пријателствата потешко се одржуваат. Потребата на Лавот да биде лојален се спротивставува на потребата на Бикот да стори сé што е потребно за да го добие она што го сака. Покрај тоа, храброста на Лавот и тврдоглавоста на Бикот не е добра комбинација, во исто време тие се многу слични и многу различни.

Рак и Риби

Тие се разликуваат во тоа како се справуваат со своите чувства. Додека Ракот ги голта своите чувства и ги чува длабоко во себе, Рибите се сосема спротивни и јасно покажуваат како се чувствуваат во секој момент. Ова е причината зошто овие два знака се често непријатели затоа што не можат да поднесат како другиот се справува со емоциите.

Овен и Овен

Освен со Вагата, на Овенот му е тешко и со „самиот себе“. Замислете само ситуација кога двајца Овен се караат за нешто, на сите им е јасно дека ниту еден нема да попушти и ќе признае дека греши, а тоа води до катастрофа. Тие се во состојба да се расправаат и да се гледаат „преку нишан“ со децении.

loading...

Слични содржини