Како се бакнувате според хороскопскиот знак

од Stefanija Kuzmanovska

Секој хороскопски знак поседува бројни специфичности, кои го прават различен од другите. Тоа важи за секојдневниот живот, па дури и за оние, најинтимните моменти.

Дознајте како се бакнувате вие или вашиот партнер, или можеби личноста која ви се допаѓа, според хороскопскиот знак:

Овен – брзо и страствено, но задоволството трае со часови.

Бик – долго, искрено и незаборавно.

Близнаци – страсни бакнежи кои често ги прекинува со смеење или духовит коментар.

Рак – топли и нежни бакнежи кои долго траат.

Лав – диви, страсни, сензуални бакнежи.

Девица – нежни и суптилни бакнежи, кои понекогаш се здодевни.

Вага – чудни и несигурни бакнежи, но откако ќе се релаксира се незаборавни.

Скорпија – не се љубители на долги бакнежи, повеќе сакаат жешка акција.

Стрелец – изненадувачки и спонтани, поради кои партнерот сака вечно да се бакнува со нив.

Јарец – чувствителни, нежни и полни со емоции.

Водолија – чудни, бидејќи сакаат да ги држат очите отворени додека се бакнуваат.

Риби – тие се бакнуваат заносно и долготрајно.

Слични содржини