„ Вчера околу 22.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар на ул.„Панче Поповски“ во Гостивар, во присуство на негов родител, лишиле од слобода малолетник, поради сомнение дека извршил тешки кражби во спортски обложувалници“, велат од МВР.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Слични содржини