Московичи: Тереза ​​Меј го “загуби облогот”!

од Vladimir Zorba

Премиерот на Велика Британија Тереза ​​Меј го “загуби облогот”. Ова го изјави еврокомесарот за економски и финансиски прашања, Пјер Московичи, откако стана јасно дека Конзервативната партија ќе го изгуби мнозинството во британскиот Парламент, пренесува AFP.

“Г-ѓа Мeј која очекуваше да излезе посилна, го загуби облогот и затоа е во помалку јасно положба, бидејќи вистината е дека всушност не знаеме каква е владината ситуација утринава”, изјави Московичи за француското радио Europe 1.

Слични содржини