Најмногу починати од корона за еден ден во Србија, над 7.700 заразени

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа, уште 69 лица починаа во Србија, а 7.782 лица беа означени како позитивни на коронавирус.

Тестирани се 22.497 граѓани, а 270 пациенти се на апарати за дишење.

loading...

Слични содржини