Почетна / Видео / Нуланд: Политичката криза да се надмине веднаш

Нуланд: Политичката криза да се надмине веднаш

 

Викторија Нуланд: решението на кризата треба да се бара во договорот кој лидерите на четирите најголеми политички партии го постигнаа на 2. јуни со посредство на еврокомесарот Хан.

 

hqdefault.jpg47-Евроатлантските вредности ни се водилка и во разрешувањето и на тековните политички премрежја, согласно Уставниот поредок и воспоставените начела на демократија и владеење на правото, рече Груевски.

видео Нова.мк

loading...
Featured Video Play Icon