ОВАА НИЈАНСА НА БЕЛА ВЕЌЕ Е НА МОДНИОТ РАДАР: Таа е апсолутен хит во пролетните колекции

од desk4
295 прегледи

Бледата крем боја е хит оваа пролет и лето!

 

Колку сме поблиску до летната сезона, толку повеќе сакаме да носиме полесни материјали и посветли бои.

Белата е најпопуларна во топлите месеци, но сега оваа нијанса е исто така на модниот радар.

 

Во споредба со белата, која може да изгледа прилично „груба“ во стајлингот, а особено во монохроматските изданија, кремастата нијанса на беж е посуптилна и исклучително елегантна.

 

Крем нијанса на бела е идеален избор за сите оние кои сакаат да преминат во поформален изглед без да го менуваат својот аутфит.

 

Бледо беж бојата на модните парчиња е веќе нашироко тестирана од познатите љубители на модата.

Слични содржини