Почина легендарната актерка Ракел Велч

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката Ракел Велч почина на 83-годишна возраст, пишуваат странските медиуми.

Како што изјавило нејзиното семејство за ТМЗ, актерката починала утрово по кратко боледување.

Ракел е родена на 5 септември 1940 година во Чикаго, а поради убавината и „раскошните облини“ беше секс симбол во седумдесеттите години на минатиот век.

Таа ги одигра најпознатите улоги во филмовите „Фантастично патување“ и „Милион години пред Христос“.

Покрај тоа, таа имаше забележителни улоги во продукциите „Чудотворец“, „Тројцата мускетари“, „Четирите мускетари“ и други.

Таа се мажеше четири пати, а беше со Ричард Палмер до нејзината смрт.

Слични содржини