Попладнево регистриран послаб земјотрес во Македонија

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со епицентар во близина на Штип попладнево е регистриран во Македонија.

Според првичните информации на ЕМСЦ, јачината на земјотресот била 2,5 степени по Рихтер, на длабочина од 10 километри.

Слични содржини