Пукање во САД, има мртви (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Три лица загинаа, а едно е повредено во пукање во рурален дел на американската држава Јужна Каролина, а полицијата трага по лице осомничено за тоа злосторство.

Пукањето се случило во понеделникот околу 15 часот во куќа во округот Гринвуд, објави полицијата во Јужна Каролина, пренесува АП.

Според полицијата, во престрелката загинале три лица. Мотивите за овој инцидент засега не се познати, но беше објавено дека се бара Џефри Дејвид Пол (36), за кого се верува дека е вмешан во пресметката.

Слични содржини