Силен земјотрес го погоди Крит

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала утрово го погодил грчкиот остров Крит.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуална штета, пренесува „Телеграф“.

Слични содржини