Скорпиите се остроумни, Јарците се практични, а родените во овој знак сте вистински генијалци!

од Берта Китинска

Каква интелигенција поседувате зависи од знакот во кој сте родени

Водолија и Шкорпија се најпаметните хороскопски знаци, велат астролозите. Но, нивната духовитост произлегува од две многу различни причини.

Луѓето родени во знак на Водолија имаат најдобро изразена аналитичка интелигенција, додека Скорпиите можат да се пофалат со перцептивна интелигенција. Скорпиите се најдобри во реалното проценување и разбирање на светот како целина, а најгенијалните умови се раѓаат во знакот на Водолија.

Ова, се разбира, не значи дека другите хороскопски знаци не се интелигентни, истакнуваат астролозите. Според нив, секој знак е интелигентен на свој начин.

Близнаците и Вагите знаат како да ги охрабрат луѓето да работат во нивен интерес.Луѓето родени во знак на Рак и Риби можат да се пофалат со највисоко ниво на емоционална интелигенција – тие препознаваат како се чувствуваат другите луѓе и подготвени се да им помогнат.

Бик, Девица и Јарец покажуваат високо ниво на практична интелигенција, додека припадниците на огнените знаци – Овен, Лав и Стрелец – се најинтуитивни во Зодијакот. Ова ги прави совршени за раководни позиции во бизнисот, бидејќи тие непогрешливо ќе проценат на кој соработник треба да пристапат и во која насока е најдобро за нив да го водат бизнисот.

 

loading...

Слични содржини