Снопче: Се сомневаме дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имаат договор да нема закон за попис

од Берта Китинска

„Се сомневаме дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имаат договор да нема закон за попис, додека ние Албанците спиеме“, потенцираше Халил Снопче во „Клик плус“ на ТВ21.

Снопче вели дека ДУИ треба сериозно да се позанимава како партија на власт да нема никакви „сопки“ во Државниот завод за статистика.

Од друга страна пак, Адеми од ДУИ рече дека денеска немало мнозинство во Собранието и дека имало само 59 пратеници, кои не се доволни за исполнување на условот, за гласање на Законот за попис.

loading...

Слични содржини