Србија: Пад на бројот на заразени, но зголемување на бројот на починати

од Stefanija Kuzmanovska

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 292 нови случаи на коронавирус, а две лица починаа.

Тестирани се 9.236 граѓани, а 13 пациенти се на апарати за дишење.

За споредба, вчера во Србија беа регистрирани 332 случаи на инфекција со коронавирус, а немаше починати лица.

Слични содржини