Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие се четирите најемпатични хороскопски знаци

На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема доблест која ја немаат сите, бар не толку изразена како кај овие хороскопски знаци. Рак Оние кои се родени во знакот Рак можат да бидат …

Повеќе

Овие хороскопски знаци се најголемите хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон болестите. И при најмала болка, следниве пет знаци веднаш помислуваат на најлошото. 1. Девица Девицата е најголем хипохондрик. Постојано прави некои истражувања и замислува дека …

Повеќе

За овие четири хороскопски знаци, март ќе биде месец на љубовта

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување на полето на љубовта. Бик На личностите родени во знакот Бик, Венера им носи сензуален шарм на кој …

Повеќе

Личностите родени во овие знаци се најдобар избор за сериозна врска

Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители. PixabayСепак, некои хороскопски знаци имаат тенденција за достигнување емоционална зрелост побрзо од другите, па доколку сакате зрел, верен, комуникативен партнер, тогаш овие хороскопски знаци се идеални …

Повеќе

Внимавајте! Овие знаци ќе бидат најмногу „погодени“ од ретроградниот Меркур

Сите кои ги следат случувањата на стролошкото небо знаат дека Меркур оваа година прв пат е ретрограден од 17 февруари до 10 март. Преед да заклучите дека овој период ќе ви биде тежок, треба да проверите дали припаѓате на некој од трите хороскопски знаци кои „најлошо ќе поминат“. Близнаци Со …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Девица?

Девицата важи за главен „сметководител“ и критичар меѓу останатите хороскопски знаци. Затоа, не е ни чудо што овие лица се интелигентни, способни и прилагодливи. Но, на сметка на тоа им недостига интуиција, инстинкт, имагинација и самодоверба. Тие имаат одлична меморија, а она што го паметат, знаат и како да го …

Повеќе

Овие хороскопски знаци, кон својот партнер, се однесуваат како родители

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца. Тие често зборуваат дека имаат родителски инстинкт и доколку немаат деца, се должи на нивниот напор да го „воспитуваат“ сопствениот партнер. Овен Овенот е многу …

Повеќе

Тешки и напорни: Овие хороскопски знаци најтешко се засакуваат

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате. Девица Перфекционистичката Девица често остава впечаток дека си се доволни сами на себе. Често на луѓето околу …

Повеќе

Тешки личности: Овие хороскопски знаци најтешко е да ги засакате

Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе ви се допаднат на прв поглед, но поради комплицираниот и тежок карактер ќе наидете на тешкотии да ги засакате. Кога подобро ќе ги запознаете, ќе ви стане јасно дека се работи за тешки личности, со чуден карактер. Еве кои се тие: Девица Девиците …

Повеќе

Ѕвездите им се наклонети: Знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј партнер е фин, внимателен и се однесува со почит. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта, еве кои се тие: Јарец Иако Јарците се …

Повеќе