Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие три типови на луѓе постојано флертуваат

За шармантните луѓе флертувањето е иско како и поздравувањето со некого. Ним им е доволно жените или мажите да ги прашаат „Како си?“ и тие паѓаат на колена. Без оглед на тоа дали го сакаат тоа или се чувствуваат прифатели, сигурно или сакаат да почувствуваат возбуда, ниту една од тие …

Повеќе

Астро-флерт: Како да го освоите секој хороскопски знак?

Астрологијата подготви крати и конкретни одговори и совети, кога е заведувањето и освојувањето во прашање. Овен Пријдете му лежерно, но поставете му некое чудно прашање од типот „Ајде да скокаме банџи“. Ќе го збуните и изненадите, а вашата самоувереност ќе го освои. Бик Тие сакаат некој постојано да се труди …

Повеќе