Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Сакате слика од Пикасо? За 100 евра може да учествувате во лотарија и да ја добиете

Саката слика од Пикасо вредна милион долари? За минимален трошок од 100 евра можете да ди го остварите сонот, бидејќи толку чини картата за добротворната лотарија на која во март ќе биде извлечен добитникот. Маслото на платно „Мртва природа“ на Пикасо, кое настанало во 1921 година, ќе биде делото кое …

Повеќе

Сакте да играте лото? Проверете го вашиот хороскопски знак

Рибите се најсреќниот хороскопски знак кога станува збор за игрите на среча. Тие минатата година освоиле повеќе добивка на лотарија од било кој друг знак, односно 11,6 отсто од сите добики, пишува Daily Mail. Зад нив се Близнаците до 9,9 отсто, а следуваат Девиците со 8,9 отсто, па Водолијата со …

Повеќе

Во ист ден: Мајка на три деца дознала дека го победила ракот, а потоа добила на лото

Лејн Пирс (55) работи во перална за алишта и е мајка на три деца, а неодамна најверојатно го имала најсреќниот ден во својот живот. Британскиот The Sun, пишува дека Пирс била во својот дом кога го отворила писмото. Истото носело информалција дека повеќе нема рак на дојката. По десет минути, …

Повеќе