Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 5)

Архива на ознаки:

Ѕвездите им се наклонети: Знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј партнер е фин, внимателен и се однесува со почит. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта, еве кои се тие: Јарец Иако Јарците се …

Повеќе

Овие три хороскопски знаци остануваат заљубени во поранешните партнери

Едно истражување од 2017 година открило дека на секој човек во просек му требаат три месеци да ја преболи поранешната љубов. Но, некои луѓе без оглед на тоа колку време поминало, не можат да си помогнат, па и понатаму остануваат емотивно врзани со поранешните партнери. Според астролозите, постои причини зошто …

Повеќе

Љубовен викенд-хороскоп: Биковите да избегнуваат конфликти

Прочитајте што ви носи првиот викенд од новата 2020 година на љубовно и емотивно поле. Кој знак треба да внимава како се однесува, а на кој сè му е како што треба, дознајте во продолжение. Овен Овој викенд ќе мора да вложите многу напор за да ја остварите вашата врска …

Повеќе

20 одлуки со кои ќе го поправите односот со партнерот

Понекогаш поради пренатрупаниот распоред љубовниот живот паѓа во втор план. Им даваме предност на работата, пријателите и многу други работи. Со доаѓањето на новата година луѓето донесуваат одлуки поради кои сакаат да стана подобри и посреќни личности. Доколку една од вашите одлуки е да посветите внимание на љубовниот живот и …

Повеќе

За овие хороскопски знаци зимата ќе биде посебна

Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата вистинска љубов која ќе ги грее и со која ќе ги поминат најубавите денови. Таа желба оваа зима ќе се оствари за следните три хороскопски …

Повеќе

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал ѝ дале втора шанса на љубовта

Емина Јаховиќ неодамна стави точка на тубулентната романса со турскиот бизнисмен Садетин Саран, но се чини дека убавата пејачка не тагува по крахот на нивната љубов. Неколку недели откако го остави милијардерот, Емина нашла нов партнер. Имено, во прашање е нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, пишува Информер. Атрактивната пејачка наводно …

Повеќе

Овие хороскопски знаци ги чека размрдување на љубовен план до Нова година

Забавувањето во време на празниците, кое се смета за едно од најубавите периоди во годината, може да биде многу комплицирано, особено кога станува збор за складување на времето кое го поминувате со партнерот и времето кое треба да го одвоите за пријателите и семејството. Оваа година, токму поради тоа би …

Повеќе

Познатиот пар ја прекина врската по само една година

Кратко откако го најави разводот од својата сопруга, актерот Ченинг Татум започна врска Џеси Џеј. Сепак, се чини дека врската не им била судена. Како што пренесува Us Weekly, Ченинг и Џеси ја прекинале својата едногодишна врска пред, одприлика еден месец, а извори блиски до нив тоа го потврдиле. Како …

Повеќе

За овој хороскопски знак велат дека е најтежок за љубов

Еден хороскопски знак се истакнува со тоа што постојано прашува, сака да знае сè во детали, ве „мести“ со трик-прашања и сето тоа за да оцени дали вреди да биде во врска со вас. Водолиите, кога е во прашање флертот, се неконвенцијални и бунтовни. Иако не знаат и не сакаат …

Повеќе

Овие пет начини ќе ви помогнат да го отфрлите стресот од вашата врска

Не дозволувајте стресот да ви го уништи она што го имате со партнерот. Доколку кога ќе дојдете дома се чувствувате дека мора да разговарате со партнерот, а тоа ве уништува, тогаш дефинитивно треба да ги примените следниве пет совети за да го исфрлите непотребниот стрес од врската. Разговарајте Доколку сте …

Повеќе