Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Доколку сакате да се разведете, поставете си ги овие прашања

Доколку сте дошле до тоа да се прашувате себеси „Треба ли да се разведам“, очугледно е дека вашиот брак наишол на карпа мраз. Токму поради тоа што се работи за нешто што го менува животот на човекот за 180 степени, добро е да размислете пред да донесете голема одлука. Овие …

Повеќе

Конечно разјаснето: Ова се причините поради кои е отсечена сцената со Трамп во „Сам дома“

Канадската државна телевизија во четвртокот потврдила дека го исекле појавувањето на американскиот претседател Доналд Трамп во филмот „Сам дома2“, но нагласила дека тоа е направено пред тој да биде избран за претседател, поради скатување на филмот. CBC неодамна го емитуваше филмот од 1992 година, а дел од гледачите и канадските …

Повеќе