Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Заев: За мене и сопругата е благодет што сме со децата, седењето дома не поврза уште повеќе

Лидерот на СДСМ, Зорн Заев е среќен што е дома заедно со семејството во изолација по цели денови. Тој за 24 инфо визјави дека за Велигден е повторно дома, со децата сопругата и родителите, а по празниците се надева дека ќе им се врати на секојдневните обврски. –  Ќе бидеме …

Повеќе

Дрејк објави фотографија со својот син, фановите во шок: Дали си сигурен дека ти си таткото?

Канадскиот рапер Дрејк сподели фотографија на Инстаграм, на неа тој позира со својот двегодишен син Адонис Грахам, кој го добил со поранешната порно актерка Софи Брисо. „Ми недостига семејството и пријателите и не можам да го дочекам денот кога ќе можеме сите повторно да се собереме“, напишал Дрејк покрај фотографијата. …

Повеќе

Враќање од карантин: Семејството Вилијамс со емотивно видео ги расплака фановите

Пандемијата која владее низ светот раздели многу семејство. Едно од нив е и семејството на пејачот Роби Вилијамс. Пејачот минал три недели во карантин, не бил позитивен но по престојот во Австралија морал да ги почитува правилата. Сопругата Ајда и двете деца нестрпливо го чекаа неговото враќање, а кога дошол …

Повеќе

Драма во семејството Бекам: Бруклин не може да се врати од Америка

Викторија Бекам откри дена нејзиниот најстар син, Бруклин Бекам, не е со своето семејство туку е сам во САД и не може да се врати поради затворрените граници. „Многу ни недостига Бруклин Бекам, кој е заглавен во Америка“, изјавила таа. На нејзината последна објава на Инстаграм може да се види …

Повеќе

Свекрвата на Северина се пофали: Еве каква снаа е Северина

Северина Којиќ деновите ги поминува во Белград, во семејната вила на сопругот Игор Којиќ. Со нив во домашна изолација се и неговите родители, Драган Којиќ Кеба и Олја. Вилата од 330 квадрати е сместена во елитниот дел на Белград, а први соседи им се Лепа Брена и директорот на Гран …

Повеќе

Сиромашни, ограбени, предадени… Ирина Шајк прозборе за тешкото минато на нејзиното семејство

Ирина Шајк даде ексклузивно интервју за мартовското издание на магазинот Вог и откри детали за своето детство кои јавноста досега не ги знаеше. Таа останала без татко на своја 14-годишна возраст и за кратко време сфатила дека нејзе ѝ припаднала улогата на глава на семејството. Тие одгледувале зеленчук во своја …

Повеќе

Откако ја обвинија дека лаже, Северина објави нова фотографија

Северина на Инстаграм објави фотографија во поопуштена модна комбинација со која ја истакна витката фигура. Пејачката позираше во тесни фармерки и припиена маичка, а на фотографијата се истакнува нејзината малку разбушавена коса. „Благодарна за се“, порачала во описот. View this post on Instagram Tuesday mood #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #zahvalnazasve #severina A …

Повеќе

Солзи, тага и болка на погребот на холивудската легенда

Од филмската легенда Кирк Даглас во петокот се простија семејството и пријателите на гробиштата Мемориален парк Вилиџ Вествуд во Лос Анџелес. Приватниот погреб се оддржа два дена откако актерот почина во својот дом во 104 година. На свечената церемонија присуствуваа неговата сопруга Ен, синовите Мајкл, Џоел и Питер, снаата Кетрин …

Повеќе

Плус сајз моделот ја објави првата фотографија од синчето

Плус сајз манекенката Ешли Грејам пред повеќе од две недели го роди своето прво дете. Нејзиниот сопруг, Џастин Ервин и Ешли станаа родители на синот Ајзак, а Ешли сега за прв пат го покажа синчето. Ешли, која доспеа на листата десет најплатени модели на денешницата, не може да ја крие …

Повеќе

Ова се последните фотографии на Кирк Даглас

  Кирк Даглас никогаш не криел дека неговото семејство му е најголемиот успех во животот. Покојниот актер има четири сина кои му подариле внуци и правнуци, а до последниот ден се трудел да одржи блиски односи со сите членови на семејството. View this post on Instagram Happy Birthday Pappy…you are …

Повеќе