Таткото на Меган Маркл: „Направи будала од себе, треба да ја загуби титулата“

од Vladimir Zorba

Војвотката Меган Маркл неодамна гостуваше во емисијата на омразената водителка и долгогодишна пријателка Елен Деџенерис, а реакциите за нејзиното појавување не престануваат.

Нејзиното однесување ги налути Британците кои јасно ставија до знаење дека титулата војвотка не и одговара, а сега се огласи нејзиниот татко Томас Маркл кој немаше убави зборови за Меган.

– Меган направи целосна будала од себе и треба да ја загуби титулата. Ја сакам ќерка ми, но нејзиниот настап беше смешен – изјави Томас за британски The Sun.

Војвотката се согласила да учествува во разни шеги, па, меѓу другото, со задевањето на продавачите на храна се согласила да прави секакви необични работи. Правела чучњеви, допирала предмети по лицето, а во еден момент пиела млеко од шишенце, а токму оваа сцена предизвикала лавина реакции и ги разбеснила Британците, а одговори и водителот Пирс Морган.

– Дебаклот со Елен ја откри желбата на Меган да биде позната риалити личност на Ц-листата, а не кралска жена достојна за А-листата. Дури и Кардашијан би сфатиле дека нивната акробација со уличните продавачи е под нивна чест и ја нарушува нивната репутација. Ова е на ниво на деца и многу е срамно – започна Морган.

– Целосно е понижувачки што некој од кралското семејство се однесува така, не само затоа што Меган изгледа смешно, туку и затоа што британската монархија изгледа смешно. Тоа веќе го кажав, а сега ќе повторам: кралицата мора што поскоро да им ги одземе кралските титули пред оваа дрска и алчна кампања да уништи се што направила кралицата – заклучил Пирс.

Слични содржини