Трагедија до трагедија: Ќерката на познатиот актер отворено за минатото

од desk4

Ќерката на популарниот Јуан Мекгрегор ја сподели својата тешка животна приказна. Таа признала дека во минатото била силувана, абортирала, се борела со зависност, како и со депресија.

Инстаграм

Клара Мекгрегор уште од 4-годишна возраст почнала да посетува психијатар, а анксиозноста ја спречила да има нормално детство како нејзините врсници. Таа и денес има големи потешкотии, но сега тоа го контролира со лекови.

Таа многу се срамела од својата состојба, но и се обвинувала себе за сите физички напади, па дури и за силувањето. По неколку години била во врска, во која била и психички и физички малтретирана, останала бремена, но морала да абортира.

Преку својот профил на Инстаграм, Клара им се заблагодари на сите кои ѝ помогнале во тешките времиња.

Нејзините односи со познатиот татко се заладија кога тој ја изневери мајка ѝ. Клара на љубовницата, актерката Мери Елизабет Винстед ѝ порача дека е „обично ѓубре“ и ретко се гледа со нив.

До своите следбеници таа испрати порака да се грижат за сопственото ментално здравје и никогаш да не се срамат од она што се. Полесно е да се побара помош, наместо да се остави болката да ја уништи личноста.

Слични содржини