Трагедија во Кавадарци: Се урна кран, починаа две лица

од Берта Китинска

На градилиште во Кавадарци загинаа двајца градежници.

Според првичните информации, несреќата се случила при самата монтажа на кранот во близина на зграда во изградба.

Од МВР потврдија дека се уште трае увид на кој се присутни покрај полицијата, и јавен обвинител и трудов инспектор.

Слични содржини