Вистински среќници: Овие знаци ги очекува ГОЛЕМ УСПЕХ!

од Берта Китинска

До 20 мај, за време на владеењето на Бик, овие хороскопски знаци очекуваат убав период …

Бик

Сонцето во вашиот знак носи убави можности, а Меркур е во соработка со Сонцето, што ви дава енергија да се посветите на исполнувањето на љубовните желби. На почетокот на мај, Меркур и Венера влегуваат во Близнаците и ќе ви помогнат да ги решите проблемите што ги одложувате, но и да ја шармирате личноста за која долго размислувавте.

Стрелец

Пред вас е поволен љубовен период. Иако вашиот авантуристички дух е нагласен, овој период внимателно ќе влезете во нова врска. Сепак, Новата месечина во Бик ви помага да се ослободите од овие блокади и ќе започне нов циклус на љубов. Ослободете се од старите верувања и започнете романтична авантура.

Девица

Поволните промени на работа ќе ве охрабрат да размислите во кој правец ќе оди вашата кариера. Пред да донесете важни деловни одлуки, разговарајте со луѓе на кои им верувате и разгледајте дали тие се во согласност со вашите цели. Добрата вест ви доаѓа во средината на мај, кога Јупитер преминува во Риби.

loading...

Слични содржини