Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Директор на Интер: Можеме да си го дозволиме Роналдо

Директор на Интер: Можеме да си го дозволиме Роналдо

Директорот на Интер, Пиеро Аусилио изрази мислење дека новите кинески сопственици на клубот имаат постоечки ресурси, за да си дозволат некои од најскапите играчи во моментов, вклучувајќи ја и најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Тој, сепак, изјави дека во овој момент тоа нема да се случи. Причината е дека “нероазурите” се под мониторинг поради финансискиот ферплеј на УЕФА.

“Новите кинески сопственици можат слободно да си дозволат некои од најпознатите фудбалери во моментов, како што Кристијано Ронадо. Но вистината е дека не можеме да си го дозволиме, поради тоа што сме под мониторинг поради финансискиот ферплеј “, рече директорот.

Пујол: Роналдо е добар, но не колку Меси 

“Треба да се смета со соодветните параметри. Нашите приходи во моментов се 200-300 милиони евра “, рече уште Пиеро Аусилио.