Актуелно
Почетна / Спорт / Манчестер Сити ја освои титулата и почна да фрла милиони за нови играчи

Манчестер Сити ја освои титулата и почна да фрла милиони за нови играчи

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола тргнува по потписот на Вилфрид Заха од Кристал Палас, објави „Сан“.

Шпанецот сака да ја зголеми конкуренцијата за следната сезона и запрел на поранешниот играч на Јунајтед.

Цената на Заха е 50 милиони фунти, но за него се заинтересирани и Арсенал, Тотенхем и Челзи.

Други опции разгледувани од Гвардиола се Тиаго Алкантара од Баерн Минхен и ѕвездата на Шахтјор Доњецк – Фред.