Актуелно
Почетна / Актуелно / Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Од „ЕВН Македонија“ известија дека, заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров.

Планирани се исклучувања во електро-системот, во периодот од 10:00 до 12:00 часот за корисниците од дел од улицата Рилски Конгрес, во Општина Кисела Вода.

Во периодот од 09:30 до 14:30 часот без струја ќе останат и корисниците од улицата Исаија Маџовски од бр. 1 до бр. 29, во Општината Ѓорче Петров.