Биткоин на нов рекорд – над 62.500 долари

од Stefanija Kuzmanovska

Најпознатата криптовалута во светот достигна нов рекорд – 62.500 долари.

Во последните 24 часа порасна за 2,32 проценти, а во 10,37 часот по наше време, достигна 62.678 долари.

Цената на биткоинот скокна дури 809,45 проценти во последната година и 446,11 проценти во последните шест месеци.

Неговата пазарна капитализација ја надмина бројката од 1,17 трилиони долари.

loading...

Слични содржини