Двајца малолетници повредени во сообраќајка во Битола

од Milan1

Вчера во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка” и ул.„Смилево” во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло” со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(42) од Битола и мопед без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а малолетниот сопатник на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила екипа на СВР Битола, информираат од МВР.

Слични содржини