Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат

Филипче: Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот изглед на Клиничкиот центар по реконструкцијата.

„Со нов лик, нови и проширени тротоари, зелени појаси и дрвореди, одвоени ленти за итна помош, патеки за посетители и лица со медицински помагала и велосипеди, како и ново улично осветлување. Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат.“

Јавното здравје е заедничка одговорност – од нас зависи, напиша Филипче.

loading...