Италијанец ја истетовира ковид-потврдата

од Vladimir Zorba

Еден италијански студент на возраст од 22 години го истетовира QR-кодот на раката што докажува дека е вакциниран против „Ковид-19“.

Андреа Колонета, која живее во Реџо Калабрија, на југот на Италија, затоа ќе треба само да го засука ракавот на влезот во ресторан или кино и да ја покаже тетоважата на левата рака.

„Оригинално е, сакам да сум различен“, рече тој за весникот „Кориере дела Калабрија“, откако се појавија информации за неговите фотографии на Инстаграм и Тикток.

@gabrielepelleronereal

Green pass tattoo ##tatuaggi ##tatuatori ##greenpass ##tatuatore ##tattooartist

♬ GET ON OUR LEVEL – Libra

Неговите родители, објасни тој, не биле толку воодушевени.

„Тие ме охрабрија да бидам помалку импулсивен и да размислувам малку подобро пред да дејствувам“, рече тој.

@gabrielepelleronereal

Green pass tatuato, scan al Mc. ##tatuaggi ##tatuatori ##mcdonalds ##mc ##greenpass

♬ suono originale – gabrielepellerone

Видеото објавено на TikTok покажува како се подготвува да влезе во Мекдоналдс и ја крева раката. Стражарот на вратата потоа го скенира QR -кодот, но снимката застанува таму, па не е познато дали навистина необичната тетоважа му дозволила да купи хамбургер.

Слични содржини