Јанева ќе даде изјава во СЈО во 13 часот

од Vladimir Zorba

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека во 13 часот прес ќе одржи специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е под истрага за случајот „Рекет“.

„Денес, со почеток во 13:00 часот, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе даде изјава“, соопштуваат оттаму.

Слични содржини