Ќе се бара сертификат, потврда или негативен ПЦР тест за влез и излез од земјава

од Берта Китинска

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека утре ќе биде предложена нова мерка за целата земја.

-Мерката ќе се однесува за влез и излез од нашата земја. Ќе биде барана потврда за вакцинација, негативен ПЦР тест или доказ за прележување на болеста, истакна Филипче.

Слични содржини