Ковид-биланс: Само четворица новозаразени од 3074 тестирања

од Nikola Popovski

Министерството за здравство инфомира дека во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19 .

Билансот по градови изнесува: Скопје, Прилеп, Тетово и Кочани – по 1.

Регистрирани се 68 оздравени пациенти од: Скопје – 32, Куманово и Кичево – по 6, Тетово, Охрид и Струмица – по 4, Струга и Делчево – по 3, Кочани и Неготино – по 2, Прилеп и Македонска Каменица – по 1.

Слични содржини