Маскирани и вооружени хулигани на Олимпијакос го прекинаа мечот во Атина (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен во младинската Лига на шампионите во еден момент беше прекинат откако на теренот влегоа маскирани хулигани.

При резултат 0:4 за баварците, грчките навивачи влетаа на терен, а потоа сакаа да се пресметаат со симпатизерите на германскиот тим..

Олимпијакос сигурно ќе биде жестоко казнет поради пропустот.

 

Слични содржини