НИКОГАШ НЕМААТ ПАРИ: Овие хороскопски знаци трошат без размислување

од Stefanija Kuzmanovska

Овие хороскопски знаци трошат без размислување и секогаш се „слаби со пари“.

Близнаци

Најнеодговорниот хороскопски знак кога станува збор за парите. Тие се толку невнимателни со парите што можат да ја потрошат целата плата за само еден ден и почесто се наоѓаат во финансиски проблеми од сите други знаци на Зодијакот.

Лав

Лавовите трошат пари само на себе. Тие не се грижат за својот буџет и уживаат максимално во животот.

Вага

Вагите уживаат во шопинг и купуваат облека која и не им е потребна. Така, тие се доведуваат на работ на банкрот.

Стрелец

Тие ги частат сите околу себе, трошат повеќе на другите отколку на себе.

Слични содржини