Обамејанг се посрамоти – промашување на сезоната (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Капитенот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг се посрамоти против Њукасл.

Промаши од далечина од два метри и ова е едно од промашувањата во сезоната.

Смит Роу шутираше со глава, Дубравка брилијантно одбрани, а популарниот Оба во продолжение направи голема „утка“.

Топката се одби на ногата на Обамејанг, кој успеа да промаши од два метри.

Ноншалантно му пријде на ударот и ја погоди стативата.

Слични содржини