Актуелно
Почетна / Македонија / Од 24-те нови случаи во Скопје, половина се од Чаир

Од 24-те нови случаи во Скопје, половина се од Чаир

Од новите 62 случаи на заразени во изминативе 24 часа, 24 се во Скопје, информираат од Министерството за здравство.

Од нив , речиси половина, односно 11 во Чаир која е општина со најголем број на новозаразени.

После нив Бутел со 6 новозаразени, Карпош, Сарај и Аеродром со по двајца и еден случај е регистриран во Гази Баба.

loading...