Отворен патот во село Бањска

од Vladimir Zorba

По четири дена, припадниците на Специјалните единици на косовската полиција дозволи влез во селото Бањска, јавува репортерот на Танјуг.

Ова се случува откако од косовската полиција потврдија дека синоќа ја завршиле полициската акција за проверка на теренот.

Полицајците рекле дека може да се влезе во селото, но да не се скршнува од патот, додека на самиот влез во селото има друга патрола на Косовските специјални сили.

Слични содржини