Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Пенелопе Круз: Отсекогаш сакав да бидам мајка

Пенелопе Круз: Отсекогаш сакав да бидам мајка

Пенелопе Круз ги подигна завесите пред нејзиниот личен живот и раскажува како е да се биде мајка и жена во модерната филмска индустрија за новиот број на Мари Клер САД.

Актерката застана на насловната страница за февруари 2019 година, претставувајќи се во палто од Шанел твид и блескав накит.

Внатрешната фотосесија ја открива нејзината способност да прикажува различни стилови, претставувајќи ги парчињата од најновите колекции на Dolce & Gabbana, Balmain и Atelier Swarovski.

Пенелопе Круз вели дека сакала да биде мајка од мало девојче и раскажува за светот што го открила пред да ги роди своите две деца.

“Има многу  во мајчинството што ме изненади. Ова е како револуција во вас – многу живо. Целиот свет се чини поинаков од тебе. Никогаш нема да се ставиш себеси прв и мислам дека ова е многу добра работа. Се случува во секунда “, вели таа.

За табуата поврзани со жените, таа вели: ” Сликата која општеството ти ја дава – дека треба да си Жената чудо, дека треба да излезеш од болницата по 24 часа, носејќи високи потпетици. Не, ти веќе си Жената чудо! Сите сме супержени – оние од нас кои имаат деца и оние кои немаат “.

За нејзината кариера, актерката вели дека е вистински сон. “Работев многу напорно и тоа го гледам во моето семејство. Не мислам дека мојот живот е многу поинаков “.

Сите фотографии од фотосесијата на Пенелопе Круз може да се видат во нашата галерија.

loading...