Вчера во полициска станица Прилеп од општа болница Прилеп било пријавено дека кај нив била донесена почината жена. Како што сооппштува МВР, станува збор за В.Ј.(42) од с.Марил, прилепско.

Известен е јавен обвинител по чија наредба над телото на починатата ќе се изврши обдукција, информираат од МВР.