Повеќе од 22.200 активни случаи на коронавирус

од Nikola Popovski

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 66330, бројката на оздравени пациенти е 42241, а бројот на активни случаи изнесува 22212.

Од почетокот на пандемијата во Скопје се регистрирани 28806 ковид-случаи, а активни 10735.

Во последните 24 часа во главниот град има 439 новозаразени.

loading...

Слични содржини