Прашање директно во камерата: Понуда за брак на ОИ (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Ден кој Макс Круз ќе го памети засекогаш. Со капитенската лента околу раката ја предводеше Германија до драматична победа над Саудиска Арабија во второто коло на олимпискиот турнир (3: 2), а по мечот во Јокохама заплови во брачните води.

За време на интервјуто за една од телевизиските станици, проверениот напаѓач ја запроси девојката Дилара, со која е во врска последната година, откако потпиша за Унион Берлин.

„Те сакам. Дали ќе се омажиш за мене? “, јо праша Круз својата избраничка директно во камерата.

Неколку моменти подоцна, од Германија пристигна информација дека Дилара кажала „да“, па среќната двојка ќе се венча веднаш штом ќе заврши натпреварот во Јапонија, каде дивизијата „Панцер“ има амбиции да оди чекор подалеку отколку во Рио де Жанеиро во 2016 година кога во финалето беа поразени од Бразил.

Слични содржини