Прва евровизиска проба на Васил Гарванлиев (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Македонската делегација пристигна во Ротердам и веќе започнаа генералните проби и подготовки за новото издание на Евровизија.

Годинешното издание на Избор на песна на евровизија ќе се одржи од 18 до 22 мај.

Нашиот претставник Васил Гарванлиев на социјалните мрежи сподели дека возбуден и благодарен, а во видеото подолу погледнете ја неговата прва проба за евровизискиот настап.

Слични содржини